Главная  /  Информация  /  Аналитика  /  Про порядок та органи, що здійснюють оформлення прав власності громадян на земельні ділянки, на яких знаходяться житлові будинки, успадковані ними

Про порядок та органи, що здійснюють оформлення прав власності громадян на земельні ділянки, на яких знаходяться житлові будинки, успадковані ними

01.01.2002 р. набув чинності новий Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. Звертаємо увагу на те, що раніше діяв Земельний кодекс від 18.12.90 р. (стара редакція).

У разі якщо громадяни успадкували житловий будинок до 01.01.2002 р., то згідно зі ст. 30 Земельного кодексу (стара редакція) під час переходу права власності на домоволодіння разом із цим об'єктом переходить і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення.

Після отримання у спадок житлового будинку до спадкоємця переходить право користування земельною ділянкою на тих умовах, на яких вона належала спадкодавцю (колишньому власнику), тобто на праві користування.

Після набуття чинності новим Земельним кодексом України (з 01.01.2002 р.) за громадянами, які одержали у спадок житловий будинок, також зберігається право користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу (у новій редакції) громадяни мають право на приватизацію земельної ділянки, якою вони користуються на підставі спадкоємства житлового будинку.

Порядок безкоштовної приватизації земельних ділянок визначений ст. 118 Земельного кодексу (у новій редакції), згідно з якою громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка знаходиться в його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської або Севастопольської міської державної адміністрації або сільської селищної, міської ради за місцем знаходження земельної ділянки.

Рішення органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування відносно приватизації земельних ділянок приймається в місячний термін на підставі технічних матеріалів і документів, які підтверджують розмір земельної ділянки.

У разі відмови органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання приватизації земельної ділянки вирішується в судовому порядку.

Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу (у новій редакції) громадяни придбавають право власності на земельні ділянки за спадком.

У разі якщо житловий будинок одержаний у спадок після 01.01.2002 р., а право власності на земельну ділянку не оформлене, то спадкоємець (новий власник) має право приватизовувати земельну ділянку в порядку, визначеному ст. 118 Земельного кодексу (нова редакція).

Євген Якименко, Адвокат Бухгалтера


Real Estate Development Group

Каталог объектов

Отель на Французком бул. Отель на Французком бул.
Ориентир: г. Одесса, Французский бульвар
Строение: 2 100 кв.м.
Зем. участок: 1 га

Подробнее

ЖК «Белый Парус»  пентхаус ЖК «Белый Парус» пентхаус
квартира, пентхаус
Месторасположение: ул. Литературная 1-А
Ориентир: Приморский район / 8-я ст. Б. Фонтана
Площадь: 208,4 м.кв.

Подробнее

Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7,  участок 9.4 сотки. Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7, участок 9.4 сотки.
Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7, участок 9.4 сотки.
Подробнее

Гранитный карьер Гранитный карьер
Ориентир: Николаевская обл.
Карьерное поле: 23 га
Запасы: 2 490 000 куб.м

Подробнее