Главная  /  Информация  /  Новости рынка недвижимости  /  Увага! Загрози енергетичній безпеці всієї України.

Увага! Загрози енергетичній безпеці всієї України.

 

У Києві припиняться аварійні роботи на тепло- та електромережах. Про це заявили у ПАТ «Київенерго».

Через арешт рахунків ПАТ «Київенерго» буде змушене повністю зупинити аварійні роботи в тепловому та електричному господарстві столиці. Причина полягає у вичерпанні аварійного запасу технічного обладнання та палива через блокування господарської діяльності компанії.

Через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» на вже сплачені газові борги Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки «Київенерго»  та рахунки ще більше 100 українських підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). У випадку «Київенерго» йдеться про 372 млн грн штрафів за несвоєчасну оплату газу у 2013-2014 рр. Але причини затримки розрахунків енергокомпаній за газ знаходяться в площині регулювання галузі. Основні – це несвоєчасна компенсація різниці в тарифах, затримки фінансування держбюджетом пільг та субсидій, незбалансована нормативна база з розрахунками за газ, тепло- й електроенергію, а також борги всіх категорій споживачів за спожите тепло та електрику і відсутність дзеркального джерела погашення газових штрафних санкцій.

Блокування роботи українських енергокомпаній через штрафні санкції за погашені борги набули масштаби загрози енергетичній безпеці всієї України. Загальна сума нарахованих НАК «Нафтогаз України» штрафів перевищує 10 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні. Підприємства ТКЕ не можуть виконувати зобов'язання з підготовки тепломереж до опалювального сезону, проводити ремонти та реконструкції обладнання та мереж, платити податки й зарплати.

Станом на сьогодні борг «Київенерго»  за спожитий газ за оперативними даними складає 564,7 млн грн. При цьому борги всіх категорій споживачів та некомпенсована різниця в тарифах на теплову енергію сягає 3,5 млрд грн. З моменту арешту з рахунків «Київенерго» виконавчою службою примусово було списано 51,5 млн грн.

ПАТ «Київенерго»  позбавлене будь-якої можливості вести планову господарську діяльність, виконувати аварійні роботи, готувати столицю до опалювального сезону та усувати аварії на обладнанні й мережах. Призупинена також реалізація програми зі встановлення будинкових лічильників тепла. «Вчора ми зупинили роботи по проведенню гідравлічних випробувань, а з наступного тижня будемо вимушені припинити виїзди аварійно-відновлювальних бригад, за виключенням аварій на тепло- та електромережах, що  забезпечують об’єкти соціальної сфери – лікарні, дитячі заклади та ін.», – зазначив  генеральний директор ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко.

«Київенерго» вкрай стурбоване ситуацією, що склалася, і розцінює її як передумову до серйозних технологічних ризиків для столиці України та її мешканців. При цьому всі звернення компанії до органів державної влади станом на сьогодні виявилися безрезультатними. «Київенерго»  спільно з Київською міськдержадміністрацією закликає вищі органи державної влади негайно втрутитися в ситуацію і попередити енергетичний колапс у Києві та інших українських містах. «Сьогодні ми повинні на рівні країни накласти мораторій на арешт рахунків підприємств, що забезпечують життєво-важливі послуги», – підкреслив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Источник: domik.ua

 

 

Каталог объектов

Отель на Французком бул. Отель на Французком бул.
Ориентир: г. Одесса, Французский бульвар
Строение: 2 100 кв.м.
Зем. участок: 1 га

Подробнее

Гранитный карьер Гранитный карьер
Ориентир: Николаевская обл.
Карьерное поле: 23 га
Запасы: 2 490 000 куб.м

Подробнее

Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7,  участок 9.4 сотки. Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7, участок 9.4 сотки.
Сосновый берег ( Золотые ключи ), ул. 1-я Ореховая 7, участок 9.4 сотки.
Подробнее

ЖК «Белый Парус»  пентхаус ЖК «Белый Парус» пентхаус
квартира, пентхаус
Месторасположение: ул. Литературная 1-А
Ориентир: Приморский район / 8-я ст. Б. Фонтана
Площадь: 208,4 м.кв.

Подробнее